Forum Agroturystyczne

Agroturystyka na świecie => Europa Wschodnia => Wątek zaczęty przez: opumyg w 22 Maj, 2017, 20:44:16

Tytuł: Chorwacja na jeden raz tylko z nami
Wiadomość wysłana przez: opumyg w 22 Maj, 2017, 20:44:16


W okolicach Bojinac, Vidakov kuk i na płaskowyżu między kanionami można zaobserwować interesujące http://e-mierzeja.eu/ (http://e-mierzeja.eu/) formy krasowe. Na obszarze Parku Narodowego Paklenica znajduje się 37 jaskiń. Najdłuższa z nich to Vodarica Pit osiągająca aż 300 metrów długości. Za najpiękniejszą uchodzi jaskinia Manita Peć, która ma długość 175 m. W tej jaskini, a przypominam, że jest udostępniona do zwiedzania (wstęp płatny), można zobaczyć różnorakie, niesamowite bogactwo form naciekowych.

Teren Parku Narodowego Paklenica to również liczne potoki, potoczki i strumienie, w których poziom wody jest zmienny (zależny od pór roku). Imponujące jest również bogactwo flory. Na terenie Parku Narodowego Paklenica znajduje się ponad 1000 gatunków różnorakich roślin, w tym ponad 70 to endemity. W parku tym występuje m.in. obuwik pospolity z rodziny storczykowatych uważany za jeden z najpiękniejszych europejskich storczyków. Liczny jest również świat zwierząt. Na obszarze parku występuje ponad 80 gatunków motyli i 200 gatunków ptaków, w tym sęp płowy i sokół wędrowny. Z dużych ssaków można spotkać między innymi kozice,  jelenie, niedźwiedzie oraz wilki. Na terenie parku Paklenica można znaleźć liczne ślady bytności człowieka, w tym ruiny budynków i kościołów, kaplice, ołtarze.

Tytuł: Odp: Chorwacja na jeden raz tylko z nami
Wiadomość wysłana przez: felma w 17 Czerwiec, 2017, 19:50:55
Bardzo fajną opcją na spędzenie ciekawie urlopu jest też czarter jachtów w Chorwacji (http://www.punt.pl/region/1,Czarter_Jachtow_Chorwacja) , to na pewno lepsza opcja od plażowania a zwiedzanie Chorwacji latem może być męczące, lepiej spędzić ten czas na jachcie :)
Tytuł: Odp: Chorwacja na jeden raz tylko z nami
Wiadomość wysłana przez: celnunger w 19 Czerwiec, 2017, 08:36:42
I cały czas na jachcie? Ja jednak wolałbym trochę pozwiedzać, ale co kto lubi, bo jednak opcja dość ciekawie brzmi
Tytuł: Odp: Chorwacja na jeden raz tylko z nami
Wiadomość wysłana przez: eDom w 19 Czerwiec, 2017, 19:42:37
Otóż to, dla każdego coś innego wydaje się najbardziej atrakcyjne a dla tych co wolą jednak stały ląd pod stopami coś się znajdzie na tej stronie http://www.edom.pl/wyszukiwanie/ w Chorwacji ale nie tylko tam. :)